Politechnika Krakowska, wspólnie z Politechniką Gdańską, jest partnerem merytorycznym II edycji programu. Możliwość odbycia części studiów lub praktyki za granicą oferuje program Erasmus+. Wyjechać można do uczelni partnerskich, z którymi Politechnika ma podpisane umowy bilateralne (aktualna ich lista dostępna jest na stronie erasmus.pk.edu.pl). Program dzieli się na kilka sektorów, w których mogą uczestniczyć osoby z różnymi potrzebami edukacyjnymi i z różnych grup wiekowych.
Projekty Politechniki Krakowskiej z finansowaniem z programu „Polska Metrologia”
Monika Topa-Skwarczyńska oraz dr inż. Klaudia Trembecka-Wojciga prowadzące prace badawcze w zespole prof. Joanny Ortyl. Wśród nagrodzonych są także naukowcy z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki, których projekt otrzymał złoty medal. Studentka Politechniki Krakowskiej chce zainteresować swoją koncepcją firmy, które mogą wspomóc dalszy rozwój jej koncepcji.
#SzczepimySię – Politechnika włącza się do kampanii
- Jak podkreślał służba społeczeństwu, zaangażowanie w sprawy Małopolski i Krakowa są wpisane w misję Politechniki Krakowskiej.
- Wraz z utratą tkanki urbanistycznej, doszło także do całkowitej wymiany ludności z narodowości niemieckiej na polską.
- – Władze Politechniki zdecydowały, że poza obligatoryjną podwyżką ministerialną o 4,4 proc., pensja każdego pracownika Politechniki zostanie dodatkowo podwyższona od 1 października – ogłosił rektor PK.
- Sprzyja panelowym dysputom i indywidualnym spotkaniom networkingowym.
Dzięki tak bogatemu dorobkowi Politechnika zyskała pozycję wiodącego w kraju ośrodka w tematyce wodorowej rewolucji energetycznej. Z punktu widzenia działań związanych z rozwojem technologii i współpracy z przemysłem, prowadził 7 inicjatyw i brał udział w kolejnych 10. Szczerze mówiąc, zdawałem sobie sprawę z bardzo dobrego poziomu i umiejętności studentów, ciężkiej pracy profesorów i ich zaangażowania w projekt STARS EU. Pasjonaci zarządzania łańcuchem dostaw, przedstawiciele uczelni oraz świata biznesu po raz kolejny spotkali się na konferencji pt.
Izolacja tematem studenckich projektów w konkursie „Wnętrze, Światło, Cień”
Każdy z czworga pozostałych uczniów otrzyma 50 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym. Szczegóły dotyczące przyznawania punktów i ich liczby zawarto w regulaminie. Wszystkie pytania i zagadnienia, z którymi uczestnicy spotykają się w ramach kolejnych etapów rywalizacji, opracowywane są w oparciu o wykaz odpowiednio dobranej literatury. Wreszcie, studenci oraz osoby studiujące w szkole doktorskiej mogą starać się o uczestnictwo w projektach, które nasze konsorcjum dopiero planuje – w tym np. W programach badawczych plinko demo o charakterze międzynarodowym, interdyscyplinarnym czy międzysektorowym.
Prof. Jiří Jaromír Klemeš DHC Politechniki Krakowskiej. Pośmiertne nadanie tytułu
Paweł Pławiak, prof. PK był najwyżej sklasyfikowanym autorem z Politechniki Krakowskiej. Organizowany przez Politechnikę Świętokrzyską od 2010 r. Jego celem jest promowanie innowacyjności w środowisku akademickim. Konkurs otrzymał dofinansowanie z programu Ministra Nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki”. – Projektowanie w duchu idei zrównoważonego rozwoju, którego celem są korzyści dla człowieka i niepogarszanie środowiska przyrodniczego, w którym dane jest budować to nasze zadanie – mówią nagrodzeni. Grupa Azoty oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej zawarły ramową umowę o współpracy.